wspomnienia z wyjazdów

Atrakcje turystyczne Juraty

Półwysep Helski jest miejscem, które chętnie odwiedzają turyści z całej Polski. Miejscowością wzbudzającą największe zainteresowanie jest powstała w 1928 roku Jurata. To urokliwe miejsce jest doskonałym punktem na spędzenie urlopu, ze względu na swoje położenie geograficzne, ale także liczne atrakcje jakie czekają na wczasowiczów. Co można robić podczas wypoczynku w Juracie? Ważnym punktem miejscowości są oczywiście plaże. Najbardziej popularna wśród turystów jest plaża nadmorska – to miejsce, w którym w sezonie wakacyjnym można się opalać, grać w piłkę plażową, ale także zażywać morskich kąpieli. Druga plaża w Juracie znajduje się nad Zatoką Pucką. To miejsce jest chętnie odwiedzane przez osoby, które lubią uprawiać wodne sporty, panują tam bowiem wymarzone warunki dla osób lubiących windsurfing oraz kitesurfing.

Jurata jest miejscowością, w której nie brakuje tras spacerowych. Można zdecydować się na spacer po malowniczym deptaku otoczonym drzewami, ponad 300-metrowym molo, ale także po leśnych ścieżkach, których na Półwyspie Helskim nie brakuje. Lasem można nie tylko spacerować, ale także odbywać wycieczki rowerowe wyznaczonymi do tego trasami – dzięki temu można poznać nie tylko Juratę, ale także okoliczne miejscowości, które również zasługują na uwagę turystów. Warto wspomnieć o ciekawym wydarzeniu, które co roku odbywa się na Półwyspie Helskim. Mowa o Marszu Śledzia, który zaczyna się w Kuźnicy (oddalonej od Juraty o 10 km), a kończy w Rewie. Interesujący jest fakt, że marsz odbywa się po „szpyrku” czyli trasie lądowej, której szerokość wynosi około 4 m. Niektóre odcinki należy przepłynąć, lecz większość, blisko 10 km trasy, wymaga przejścia. Oczywiście marsz jest bezpieczny, ponieważ wydarzenie jest zabezpieczane przez kutry oraz łodzie. Data wydarzenia jest ruchoma i jest ustalana co roku.

Jurata jest miejscowością, której baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jurata,0.html) jest dosyć duża, lecz turyści chcący spędzić tam urlop powinni już zawczasu zarezerwować pokój w wybranym obiekcie, a to ze względu na dużą popularność kurortu. Nietrudno znaleźć tam apartamenty, wygodne ośrodki wczasowe, czy domki letniskowe niedaleko morza. Co prawda noclegi w Juracie nie należą do najtańszych, lecz mimo to naprawdę warto odwiedzić tę miejscowość.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>