wspomnienia z wyjazdów

Baseny mineralne

Poszukując miejsc na noclegi do Busko Zdroju (więcej pod odnośnikiem) warto odwiedzić Baseny Mineralne Solec-Zdrój. To jedyne takie miejsce w Polsce , piękne, nowoczesne i przede wszystkim lecznicze. To połączenie rekreacji z uzdrowiskiem, gdzie głównym bohaterem jest wysoko zmineralizowana woda mineralna.

Solec – Zdrój to oddalona zaledwie kilkanaście kilometrów od Buska malutka miejscowość, która zasłynęła magiczną mocą swoich basenów. Grzechem byłoby nie odwiedzić tego miejsca będąc w pobliżu. Jest to świetny pomysł na wypad zarówno dla zdrowych, jak i chorych ludzi. Do dyspozycji gości jest basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi oraz jedyny taki w naszym kraju basen solankowo-siarczkowy, który posiada najsilniejszą na świecie wodę siarczkową ze źródła „Malina”. Oprócz basenów w ofercie ośrodka znaleźć można strefę SPA&WELLNESS, gdzie oddać się można w ręce specjalistów. Szeroka paleta masaży oraz zabiegów kosmetycznych, relaksujących zabierze każdą osobę do raju. Temperatura basenu rekreacyjnego to około 32 stopnie a głębokość 130 centymetrów. Na części pływackiej skorzystać można z czterech wyznaczonych torów do pływania, natomiast w części rekreacyjnej do dyspozycji mamy nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne takie, jak ławki masujące, leżaki masujące, masaże pionowe i gejzer oraz dwie zjeżdżalnie o długości piętnastu metrów. Dla dzieci czeka brodzik, zjeżdżalnia w kształcie słonia oraz jeż wodny z zabawkami. Podczas upalnych dni korzystać również można z basenu zewnętrznego ze sztuczną plażą.

W drugiej części leczniczej inaczej nazywanej centrum zdrowia skorzystać można z zabiegów z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego, w którego ofercie są kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna oraz masaże. Dodatkowym atutem tego niesamowitego miejsca jest znajdująca się w ośrodku restauracja z przepyszną kuchnią domową.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>