wspomnienia z wyjazdów

Bytowskie atrakcje

Bytów – miasto w województwie pomorskim, które liczy ponad szesnaście tysięcy mieszkańców, ma do zaoferowania ogromną ilość atrakcji turystycznych. Interesujące budowle, krajobrazy i wydarzenia znajdzie dla siebie każdy turysta, nawet jeżeli jest bardzo wymagający. W tym artykule przedstawimy przykłady najciekawszych zabytków ziemi bytowskiej i interesujących miejsc. Oto ich lista wraz z krótkim opisem:

1. Rynek w Bytowie – to piękny, duży plac położony w centrum miasta. Znajdują się przy nim liczne zabytki, takie jak kościół św. Katarzyny, kamienica, ciekawa fontanna oraz gotycka wieża, która jest jedyną pozostałością po stojącej tu niegdyś świątyni z czternastego stulecia. Niestety została ona zburzona w czasie II wojny światowej, a po wojnie odbudowano samą wieżę. Oprócz wieży gotyckiej warto poświęcić czas na mało ciekawe z pozoru kamieniczki, które jednak zachwycają turystów po dłuższym zwiedzaniu, ponieważ ich twórcy zadbali w mistrzowski sposób o ich detale.

2. Cerkiew w Bytowie to pozostałość po kościele św. Jerzego, który funkcjonował w siedemnastym stuleciu. Ponad trzydzieści lat temu został on poddany generalnemu remontowi i przekształcono go w cerkiew bizantyjsko-ukraińską, która istnieje do dzisiaj.

3. Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” to jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Rzeźba terenu została ukształtowana w wyniku ostatniego zlodowacenia, które utworzyło krajobraz zróżnicowany, o bogatej roślinności i dużej liczbie rzek oraz jezior. Jedną z atrakcji parku jest Szlak Elektrowni Wodnych oraz możliwość spływu kajakowego. Niemniej jednak fauna i flora regionu jest tak bogata, że nie należy szukać dodatkowych atrakcji, ponieważ już możliwość bliskiego koegzystowania z tak przepiękną przyrodą sama w sobie jest ekscytująca. Miejsce to polecane jest szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz dla ludzi szukających spokoju i miejsca do relaksu po ciężkich miesiącach pracy. Jest to również wymarzone miejsce oczywiście dla miłośników natury.

Dodatkową zaletą regionu jest dobrze działająca komunikacja i baza noclegowa. Bytów jako miejsce wypoczynku gwarantuje udany urlop ze względu na mnogość atrakcji, jakie można tu obejrzeć. Miejscowość  ma w swojej propozycji wyjątkowo tanie noclegi w bardzo dobrych i wygodnych warunkach.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>