wspomnienia z wyjazdów

Kaszuby i Kościerzyna na jesienną chandrę

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej osób zaczyna odczuwać skutki jesiennej pogody. Depresja, zmęczenie, zwiększona podatność na stres i częstsze niż zwykle zapadanie na infekcje i przeziębienia, to niestety efekty aktualnej pogody. W dużych miastach jesienna chandra dotyka coraz więcej osób w każdym wieku. Jest na to na szczęście bardzo dobry sposób. Wystarczy zmienić otoczenie na bardziej sprzyjające. Nie trzeba od razu zmieniać miejsca zamieszkania, ale wystarczy wyrwać się gdzieś z miasta choćby na krótki weekend. Baza noclegowa w Polsce jest na tyle rozwinięta, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy dobrze poszukać lub zasięgnąć porady od znajomych. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najciekawszych rejonów o tej porze roku jest w naszym kraju Pojezierze Kaszubskie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojezierze_Kaszubskie). To właśnie teraz lokalna przyroda rozkwita milionem barw i niesamowitych jesiennych kolorów. To prawdziwa gratka dla miłośników fotografii oraz wszystkich spragnionych obcowania z czystą naturą. Gdzie zatem jechać na krótki kaszubski weekend? Odpowiedź jest jedna – Kościerzyna.

Ta niewielka miejscowość pretendowała swojego czasu do miana stolicy Kaszub, ale ostatecznie zostały nią Kartuzy. Kościerzyna natomiast zyskała miano miasta o najbardziej bajecznej atmosferze. To właśnie Kościerzyna może się pochwalić najbardziej kaszubskim klimatem spośród wszystkich innych miast regionu. Wystarczy wybrać się na krótki spacer po rynku, aby zobaczyć jak bardzo kaszubska jest ta niepozorna wioska.

Kościerzyna oferuje noclegi na każdą kieszeń i dla najbardziej nawet wymagających turystów (). Można tutaj spać w kwaterach prywatnych, można i w luksusowych hotelach albo w gospodarstwie agroturystycznym. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ludzie są największym bogactwem tego miasta. Mili, serdeczni i uśmiechnięci, zawsze gotowi do pomocy albo chętni na przyjacielską pogawędkę. Trudno znaleźć w Polsce bardziej otwartych gospodarzy. Nic zatem dziwnego, że każdego roku do Kościerzyny przybywają tłumy letników. Jesienią na Kaszubach turystów jest mało, jednak to nie oznacza, że nie warto tutaj przyjechać. Wręcz przeciwnie. To właśnie teraz przyroda jest najbardziej kolorowa, a szlaki turystyczne najmniej zatłoczone. Cisza i błogi spokój nabierają wtedy nowego znaczenia.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>