wspomnienia z wyjazdów

Największe atuty Międzybrodzia Bialskiego

Śląsk proponuje nam kilka wyjątkowych propozycji miejscowości wypoczynkowych – ostatnio byliśmy w magicznym Wrocławiu. Jedną z nich jest Międzybrodzie Bialskie. To atrakcyjny kurort letniskowy, który warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękny krajobraz, ale także wyjątkowo rozbudowaną ofertę atrakcji. Miejscowość znajduje się nad brzegiem jeziora Międzybrodzkiego, u podnóża Beskidu Małego. Otaczają ją lasy sosnowe, które generują specyficzny mikroklimat. Baza noclegowa Międzybrodzia Bialskiego należy do bardzo wygodnych i bardzo rozbudowanych. Miejscowość ta, to propozycja dla osób aktywnych i ceniących uroki przyrody.

Wśród wyjątkowej rozrywki, z której możemy skorzystać podczas pobytu w Międzybrodziu Bialskim, podkreślić należy wszelkie atrakcje wodne. Oprócz kąpielisk strzeżonych, mamy tu możliwość złapania bakcyla żeglowania i windsurfingu. Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że osada jest znana ze swoich propozycji sportów wodnych, wśród których możemy też znaleźć kajaki. Okoliczne zbocza pozwalają na wzbicie się w powietrze za pomocą szybowca lub paralotni. Sport ekstremalny dla odważnych, czemu nie?! Oprócz tego okolicę oplata sieć szlaków turystycznych, na które wybrać możemy się pieszo lub rowerem. W ten sposób swobodnie możemy poruszać się miedzy miejscowościami, podziwiając przy tym roślinność. Kolejnym powodem do zadowolenia jest wyjątkowa kolejka turystyczna, która zabierze nas na szczyty górskie. Zimą natomiast miejscowość oblężona jest przez narciarzy. Powodem tego są dwie trasy, zróżnicowane pod względem trudności.

Historia Międzybrodzia Bialskiego sięga XV wieku. Na przestrzeni lat osada, należała do Księstwa Oświęcimskiego, zaboru austriackiego, zaboru niemieckiego, by w końcu na stałe stać się częścią Polski. Mamy tu kilka dowodów jej przeszłości, z którymi podczas pobytu warto się zapoznać. Okolica zapewnia możliwość korzystania z basenu, parku linowego i ciekawych obiektów historycznych. Pobyt w Międzybrodziu jest doskonałym startem dla wycieczek krajobrazowych, które zapewnią nam mnóstwo emocji i dodatkowych atrakcji. Kwestia edukacyjna we wsi nie jest pozostawiona bez echa i podczas spacerów możemy natknąć się na tablice informacyjne o dzikiej zwierzynie i roślinności. Miejski dom kultury organizuje natomiast imprezy cykliczne kultywujące tradycje, zwłaszcza w kontekście rękodzieła i kuchni. Międzybrodzie Bialskie to wspaniałe miejsce, które przypadnie nam do gustu bez względu na porę roku.

«
»

6 comments on “Największe atuty Międzybrodzia Bialskiego”

 1. HiMan pisze:

  Ta miejscowość mimo że leży na Śląsku, jest całkiem przyjazna dla turystów.

 2. fOkuS pisze:

  Bardzo fajna mieścina.

 3. Gerta pisze:

  dobre miejsce na wypad nad jezioro i super atrakcje jak na wioskę

 4. szalonyKapelusznik pisze:

  Nocleg w Międzybrodziu Bialskim to prawdziwa gratka dla miłośników sportu: windsurfing, kajaki, kąpielisko, żeglowanie

 5. Jola123 pisze:

  Ja wybieram nocleg w Międzybrodziu Bialskim właśnie ze względu na możliwość windsurfingu

 6. Mniszek pisze:

  Racja, jak ktoś lubi spędzać czas aktywnie, to nocleg w Międzybrodziu Bialskim jest ku temu idealny :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>