wspomnienia z wyjazdów

Słupsk – magiczne miasto

Na terenie naszego kraju możemy odwiedzić wiele miejsc o charakterze turystycznym. Postanowiliśmy po ostatniej wizycie we Wrocławiu [widoczny na: skrawkimoichmysli.pl] wybrać się do kolejnego wspaniałego miasta.
Słupsk jest położony na terenie województwa pomorskiego. Miasto to istnieje od X wieku. Znajdziemy tutaj wiele niesamowitych miejsc, które warto odwiedzić. Nadmorski klimat, jaki tutaj panuje, przyciąga wielu turystów oraz kuracjuszy, którzy pragną podreperować swoje zdrowie.

Ze względu na często odwiedziny, Urząd Miasta stworzył tutaj liczne Punkty Informacji Turystycznej, w których możemy otrzymać pomoc w planowaniu naszych wakacji w tym miejscu. W obiektach otrzymamy biuletyny, w których znajduje się opis historii miasta, mapki, na których zaznaczone zostały najważniejsze zabytki oraz atrakcje turystyczne. Na pewno wszystkich przyjeżdżających tutaj ucieszy fakt, że funkcjonująca w mieście baza noclegowa [widoczna na: meteor-turystyka.pl], jest bogato rozbudowana i każdy planujący tutaj wypoczynek, bez problemu znajdzie miejsce do spania, a zarezerwować go może wcześniej, wyszukując odpowiednie oferty na stronach internetowych.

Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów obiektów jest Baszta Czarownic [widoczna na: facebook.com], która przylega do murów miejskich. Powstała ona na początku XV wieku. Z miejsca tego można podziwiać całą panoramę miasta, ponieważ został utworzony tutaj punkt widokowy. Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć, przebywając tu, jest budynek Poczty Głównej. Powstał on w II połowie XIX wieku. Jego wygląd oddaje wszystkie założenia stylu neogotyckiego. Istnieje możliwość zwiedzania tego obiektu z przewodnikami, którzy przedstawią historię tego miasta.

W Słupsku istnieje najstarsza pizzeria w Polsce. Miejsce to odwiedzane jest przez miłośników gastronomii. Obiekt ten funkcjonuje już od lat 40. XX wieku i według opinii turystów – serwuje najlepszą pizzę. Każda przyjeżdżająca tutaj osoba może odwiedzić także Muzeum Pomorza Środkowego. Możemy zobaczyć tam wiele ciekawych eksponatów, które związane są z historią, tradycją oraz kulturą tego regionu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się niesamowite obrazy, które inspirowane były tym pięknym miastem. Znajdziemy tutaj także dokumenty oraz gazety pochodzące z XIX wieku.

Słupsk to piękne miasto, w którym z pewnością każdy przyjeżdżający tutaj turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego.

«

3 comments on “Słupsk – magiczne miasto”

  1. ObeliX pisze:

    Stare miasto, myślałem że nie ma tak długiej historii

  2. akropol pisze:

    Rozwija się pod skrzydłami swojego prezydenta…;)

  3. malinowa pisze:

    Nie miałam pojęcia, że to takie ładne i przyjemne dla zwiedzających miasto, muszę się wybrać do Słupska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>