wspomnienia z wyjazdów

Spędź weekend w Koninie

Wizycie w tym mieście sprzyja jego geograficzne położenie niemalże w centrum Polski. Na stałe ten ośrodek miejski zamieszkuje ponad siedemdziesiąt tysięcy osób. Dobrze rozwinięta sieć dróg oraz sąsiedztwo Poznania sprawia, że w okresie letnim zjeżdżają się do niego licznymi grupami turyści. Zachwyca ich przede wszystkim piękno konińskiej i okolicznej przyrody. Malownicze parki, plaże, jeziora oraz możliwość uprawiania sportów wodnych to nie lada haczyk na turystów.

Konin znajduje się na wodnym szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski, który łączy wody krajowe, jak i Europy Zachodniej. Co ważne znajduje się na nim 28 śluz, które umożliwiają swobodne pływanie mimo różnic w poziomach wód. Szlak wiedzie nie tylko przez województwo wielkopolskie, ale także lubuskie oraz Kujawy. Dlatego jest tak atrakcyjny dla kajakarzy i żeglarzy, którzy chcą z wody podziwiać historyczne i przyrodnicze krainy. Bardziej wygodnym turystom naprzeciw wychodzą oferty statków spacerowych.

Na terenie miasta również można miło spędzić czas. W swoje progi zaprasza Park Makiet Mikroskala, w którym można zobaczyć proces tworzenia tych obiektów. Niektóre z makiet są interaktywne i po wciśnięciu odpowiedniego guzika można zachwycać się wydawanym dźwiękiem i światłem. Park dostępny jest codziennie w dogodnych godzinach. Całodobowo można korzystać z Parku Chopina, który sprzyja refleksyjnym spacerom, a młodszym wędrownikom daje możliwość szaleństwa na placu zabaw.

Warto wybrać się na zwiedzanie starego miasta, które zdobią takie obiekty jak: ratusz, kościół Andrzeja Apostoła, kościół św. Bartłomieja, kościół św. Ducha, synagoga czy klasztor. Najstarszym obiektem, unikatowym w skali Polski jest słup drogowy pochodzący z XII wieku. Znajduje się on dokładnie w połowie drogi między Kruszwicą a Kaliszem. O historii miasta i okolic można dowiedzieć się więcej odwiedzając Muzeum Regionalne. Poza wystawami czasowymi jest tam również na stałe sylwetka oraz kości słonia leśnego, zachwycającego ogromnymi rozmiarami.

Niewątpliwie pobytowi w mieście sprzyja baza noclegowa. Każdy może znaleźć tu ofertę dla siebie. Przebierać można w hotelach, motelach, hostelach, zajazdach, ośrodkach wypoczynkowych czy schroniskach. Wszystko zależy od preferencji i zasobności portfela turysty. Informacji na temat tych obiektów można szukać między innymi w informacji turystycznej. Warto również przejrzeć jeszcze przed wyjazdem blogi i fora, a żeby na nie trafić wystarczy wpisywać frazę noclegi Konin.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>