wspomnienia z wyjazdów

Wrocław – miasto pełne magii

Wrocław to magiczne miasto, położone w południowo-zachodniej części Polski, na terenie województwa dolnośląskiego. Od wielu lat co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów. To miejsce pełne ciekawych zabytków, atrakcji turystycznych oraz niesamowitych wydarzeń kulturalnych. Miasto to zostało założone w X wieku, natomiast prawa miejskie otrzymało na początku XIII wieku. Na powierzchni liczącej około 295 km kwadratowych zamieszkuje prawie 650 tysięcy osób. Jest to jedno z 4 największych miast, jakie możemy odwiedzić na terenie naszego pięknego kraju.

Co roku Wrocław odwiedzany jest przez tysiące turystów. Ich dużym zainteresowaniem cieszy się baza noclegowa Wrocławia – meteor-turystyka.pl, w której znajdziemy porównanie ofert wszystkich występujących na tym terenie hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych, a jest ich naprawdę mnóstwo. Położone są w większości w centrum miasta, skąd wszędzie jest blisko do zwiedzania najważniejszych punktów na planie wycieczki.

Najważniejszym miejscem we Wrocławiu jest rynek, na którym możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest przepiękny Stary Ratusz, który powstał w XIII wieku. Jego niesamowity neogotycki styl zachwyca każdego miłośnika architektury. Obecnie mieści się tutaj siedziba Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Możemy zapoznać się z wieloma unikatowymi wystawami. Kolejnym ciekawym zabytkiem jaki możemy odwiedzić na terenie rynku jest Nowy Ratusz. Powstał on w X wieku. Jego wygląd odzwierciedla wszystkie założenia stylu renesansowego. Obecnie funkcjonuje tutaj Urząd Miasta oraz siedziba Prezydenta Miasta.

Archikatedra św. Jana Chrzciciela – powstała na przełomie XIII i XIV wieku, według założeń stylu barokowego. Wewnątrz świątyni możemy zobaczyć wiele zabytkowych obiektów takich jak chrzcielnica, czy też przepiękne ołtarze. Wrocław to niesamowite miasto, które kryje w sobie wiele ciekawych historii.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>